فعالیتهای فرهنگی کتابخانه عمومی شهدای جنت شهر در تیر ماه98

فعالیتهای فرهنگی  کتابخانه عمومی شهدای جنت شهر در تیر ماه98

      همزمان با ایام دهه کرامت، کتابخانه عمومی شهدای جنت شهر با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی پذیرای اعضای کتابخانه و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی شدند.

همزمان با دهه کرامت، کتابخانه عمومی شهدای جنت شهر با برگزاری برنامه های فرهنگی همچون نشست هایی با محوریت سالروز ولادت حضرت امام رضا(ع) و دهه کرامت ویژه اعضای کودک و نوجوان و بزرگسالان، جمع خوانی کتاب حضرت علی بن موسی الرضا نوشته زهرا یعقوبی ، نمایشگاه کتاب با موضوع سیره امام رضا(ع)، عضویت نیم بها ، مسابقه نقاشی و برگزاری مسابقه کتابخوانی پذیرای اعضای کتابخانه عمومی و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی شدند.

جمع خوانی کتاب علی بن موسی الرضا(ع) نوشته زهرا یعقوبی و فاطمه بختیاری

همزمان با ایام مبارک دهه کرامت، کتاب علی بن موسی الرضا (ع) نوشته زهرا یعقوبی در کتابخانه عمومی شهدای جنت شهر با حضور جمعی از اعضا جمع خوانی شد.

نشست تخصصی کتابخوان با محوریت موضوعی امام رضا (ع) ویژه کودک و نوجوان

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان داراب، نشست کتابخوان کتابخانه ای ویژه دهه کرامت با محوریت موضوعی امام رضا (ع) در کتابخانه عمومی شهدای جنت شهر با حضور کودکان و نوجوانان برگزار شد. در این نشست 4 نفر کتاب های خوانده شده خود را برای مطالعه با دیگران به اشتراگ گذاشتند.

کتاب های علی بن موسی الرضا(ع) نوشته زهرا یعقوبی، امام رضا(ع) نوشته حسین فتاحی، ده قصه از امام رضا(ع) نوشته مژگان شیخی و دوست مهربان کبوترها نوشته مجید ملامحمدی به ترتیب توسط فاطمه حقیقت، مهدیه مرتضوی، مبینا رضانیا و ثنا مظفری معرفی شدند.

کتاب های معرفی شده به شرح ذیل اعلام می گردد:

  1. علی بن موسی الرضا(ع) نوشته زهرا یعقوبی، ارائه هنده: فاطمه حقیقت

در این کتاب در مورد زندگی امام رضا(ع) امام هشتم شیعیان از تولد تا شهادت میخوانیم. همچنین صفات و القاب آن حضرت هم در این کتاب آمده است.

  1. امام رضا(ع) نوشته حسین فتاحی، ارائه دهنده: مهدیه مرتضوی

کتاب حاضر از این مجموعه حاوی داستان‌هایی است از زندگی هشتمین امام شیعیان حضرت رضا(ع) است. در این قصه‌ از تولد، خانواده، تحصیل، مدارج علمی، خصوصیات اخلاقی و شهادت امام (ع) صحبت شده است .فتاحی نویسنده این کتاب، ضمن رعایت سندیت وقایع تاریخی هر داستان و ذکر نام دقیق شخصیت‌ها، مکان‌ها و تاریخ‌ها سعی کرده تا جنبه داستانی آثار مورد نظر را هم نادیده نگیرد. از این طریق علاوه بر بازنگری حوادث و شرح زیبایی‌های زندگی این چهارده معصوم، خواننده به پیگیری هر داستان و مراجعه به کتاب بعدی تشویق می شود.

  1. ده قصه از امام رضا(ع) نوشته مژگان شیخی، ارائه دهنده: مبینا رضانیا

زندگی امام های ما شیعیان پر از حادثه های پند آموز است. این حادثه ها ما را با زندگی آن بزرگواران آشنا می کند. این مجموعه همراه با تصویرهای زیبا، شما را با گوشه هایی از زندگی امام رضا(ع) آشنا می سازد. این مجموعه شامل ده قصه از امام رضا(ع) با عناوین زیر است: سیب های گاز زده، یک درس تازه، غریبه  آشنا، گنجشک چه می گفت؟، قرض عبدالله، صیاد و آهو، درخت بادام، نماز باران، پیراهن یادگاری، مسافران مدینه.

4.دوست مهربان کبوترها نوشته مجید ملامحمدی، ارائه دهنده: ثنا مظفری

 کتاب دوست مهربان کبوترها، داستان‌هایی از زندگی امام رضا (ع) را برای گروه سنی «ج» و «د» (کودک و نوجوان) نقل می‌کند که از داستان‌های این کتاب ارزشمند می‌توان به هوا بوی شکوفه می‌داد، راه درست، کارگر بدون مزد، پیراهنی با عطر گل‌های بهشت، آن ماجرا، آن خواب، نماز روز عید،امام به شیرها چه گفت؟ و سیزده عنوان دیگر اشاره کرد.

نشست کتابخوان کتابخانه ای ویژه بانوان

 

 

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان داراب، سومین نشست کتابخوان کتابخانه ای کتابخانه عمومی شهدای جنت شهر مصادف با ایام دهه کرامت با حضور جمعی از بانوان علاقمند به کتاب و کتابخوانی برگزار شد. در این نشست تعداد 5 نفر کتاب های خوانده شده خود را برای مطالعه با دیگران به اشتراک گذاشتند.

کتاب های معرفی شده به شرح ذیل اعلام می گردد:

  1. کتاب شگفتی نوشته آر.جی.پالاسیو انتشارات افق، ارائه: نادیا غفوری

رمان «شگفتی!» نوشته آر.جی. پالاسیو با ترجمه پروین علی‌پور درباره پسربچه‌ای که عادی است ولی چهره‌ای زشت و غیر عادی دارد؛ توسط نشر افق منتشر و راهی بازار نشر شد. این رمان 8 بخش بزرگ دارد و به عنوان صد و سی و سومین رمان نوجوان انتشارات سروش چاپ شده است. داستان «شگفتی!» درباره بچه‌ای به نام آگوست است که با قیافه‌ای بد به دنیا آمده است. در واقع قیافه او به طرز وحشتناکی زشت است و مشکلش این‌جاست که پسری عادی با قیافه‌ای غیرعادی است. او تا 13 سالگی به مدرسه نرقه و حالا خانواده‌اش0 تصمیم گرفته‌اند او را به مدرسه بفرستند...

  1. آشیانه افسانه نوشته براندون مول، انتشارات بهنام، ارائه دهنده: زهرا جاهدی

داستان کتاب آشیانه افسانه، در مورد ورود یک خواهر و برادر به یک منطقه حفاظت شده است؛ منطقه حفاظت شده ای که گونه های مختلف جادویی و اساطیری برای جلوگیری از انقراض نسل شان به آنجا پناه برده اند. در این پناهگاه تمام موجودات به لطف عهدنامه تأسیس منطقه از مصونیت برخوردارند و هرگونه سرپیچی از قوانین، عواقبی را برای موجود خاطی در پی دارد  مجموعه پنجگانه افسانه نوشته براندون مول می باشد. این مجموعه بی شک یکی از بهترین      مجموعه‌های رمان تخیلی ای است.

  1. میعاد عاشقانه نوشته مریم دالایی، انتشارات شقایق، ارائه دهنده: رقیه قربانی

میعاد عاشقانه "ماجرای زندگی جوانی به نام "سهیل "است که به سبب رفاقت، از عشق خود می‌گذرد و برای فرار از این غم غظیم به آلمان می‌رود ;اما بعد از سال‌ها، با شنیدن خبر طلاق معشوقه‌اش "لاله "باز می‌گردد .او این بار با مشکلات تازه و رقبای جدید روبه‌روست .اقوام و خانواده دختر دیگری به نام "غزل "برای ازدواج با او انتخاب کرده‌اند ;اما "سهیل "با بی اعتنایی تمام با "غزل "روبه‌رو می‌شود و غزل نیز به سبب حسادت و با رشوه دادن به شوهر سابق لاله که اینک معتادی خود باخته است، قصد انتقام دارد ....

  1. آقای سلیمان می شود من بخوابم؟ نوشته محمدرضا واحدی، انتشارات تارونه، ارائه دهنده: فاطمه فولاد

این رمان ماجرای پسر و دختری است که به شدت به هم دل می بندند، اما به دلیل وجود ضلع سومی در این عشق، رابطه آنان دچار افت و خیزهای عجیبی می شوند. در طول این داستان و با وجود این که هر سه ضلع این مثلث همدیگر را دوست دارند، وجود ضلع سوم که به نوعی پیدا و پنهان با مخاطب ارتباط برقرار می کند، قهرمانان داستان را چنان دچار فراز و نشیب می کند که گاهی به شدت به هم نزدیک می شوند و گاهی به شدت از هم دور و گاهی هم از آن ضلع سوم فاصله می گیرند و گاهی در کنارش آرامش می یابند.

 

این رمان ضمن استفاده از تکنیک ها و ایجاد گره های منطقی و به هم ریختن قطعات پازلی که لذت چینشش را برای مخاطب گذاشته است از مفهوم ستیزی و یا معناگریزی پرهیز و تلاش کرده که در این فضا نه تنها خواننده را در هزار توی داستان گرفتار نکند، بلکه علاوه بر ایجاد لذت کشف و شهود، در پیچیدگی های فرمی داستان لذت درک بهتر را در هزار توی زندگی امروز برایش فراهم کند.

  1. باغبان شب نوشته جاناتان آکسییر، انتشارات پرتقال، ارائه دهنده: کیمیا غفوری

کتاب باغبان شب، رمانی نوشته ی جاناتان آکسییر است که اولین بار در سال 2014 منتشر شد. این رمان علاوه بر این که داستانی ترسناک و هیجان انگیز است، حکایتی اخلاقی درباره ی طمع انسان ها و قدرت داستان سرایی نیز هست. این کتاب، به داستان دو نوجوان ایرلندی می پردازد که راهی سفری می شوند تا در یک خانه ی انگلیسی مخوف و رو به ویرانی مشغول به کار گردند. اما این خانه و خانواده ای که در آن زندگی می کنند، شبیه چیزی نیستند که به نظر می رسند. دو شخصیت اصلی خیلی زود با شبحی اسرارآمیز و طلسمی کهن مواجه می شوند که جانشان را تهدید می کند. رمان باغبان شب با نثر جذاب آکسییر و توانایی های مثال زدنی او در داستان سرایی، اثری مسحورکننده است که در مسیر تبدیل شدن به رمانی کلاسیک قرار دارد.

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 1000 محدودیت حروف
  • هیچ نظری یافت نشد

لينك هاي مفيد

فال حافظ

فال حافظ جومینا

تمامی حقوق مطالب محفوظ است