برگزاری نشست کتابخوان کتابخانه ای کتابخانه عمومی شهدای جنت شهر

نشست کتابخوان کتابخانه ای،  کتابخانه شهدای جنت شهر ویژه بانوان کتاب دوست در اردیبهشت ماه 98 برگزار گردید. در این نشست کتاب های مردی به نام اوه، دختری در مه، بنویس تا اتفاق بیفتد، مادربزرگ سلام می رساند و می گوید متاسف است، گلستان یازدهم، کوچه های خاطره، یلدا، شکرگزاری به ترتیب توسط کیمیا غفوری، راضیه مرتضوی، طاهره فولاد، نادیا غفوری، افروز احمدلو،نعیمه خرمدل، آسیه معصومی و مرضیه جی داد معرفی شدند.

کتاب های معرفی شده به شرح ذیل اعلام می گردد:

1."مردی به نام اوه" تالیف فردریک بکمن، نشر نون، ارائه دهنده: کیمیا غفوری

   اوه پیرمردی است که امیدش را به زندگی از دست می‌دهد، اما بکمن با قلم شیوای خود آنقدر این ماجرا را طنزآلود بیان کرده که خواننده علاوه بر اینکه کلی به اتفاقات کتاب می‌خندد، به همان نسبت نیز غمگین می‌شود. به دلیل سن زیاد او را اجباری بازنشسته می‌کنند. او فکر می‌کند که دیگر کاری در این دنیا ندارد و می‌خواهد زودتر به پیش همسرش برود پس چندین بار تصمیم به خودکشی میگیرد. اما هر بار که تصمیم می‌گیرد، اتفاقی به طور ناخواسته مانع اینکار می‌شود تا اینکه یک روز صبح ماشین یک زن باردار ایرانی و شوهرش که اوه در داستان او را مغز فندقی می‌نامد و قرار است همسایه‌ی او شوند، به صندوق پستی‌اش کوبیده می‌شود و این آغاز ماجراست...

2. "دختری در مه" تالیف تکین حمزه لو، نشر شادان، ارائه دهنده: راضیه مرتضوی

ماجرای یک زن روان شناس که تازه از دانشگاه فارغ التحصیل شده و به پیشنهاد دوست پدرش در یک کلینیک روان پزشکی شروع به کار می کند و ماجراهای مختلف روان شناسی برایش پیش می اید.

3. "بنویس تا اتفاق بیفتد" تالیف هنریت کلاوسر، نشر رسا، ارائه دهنده: طاهره فولاد

کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد به موضوع خیلی مهم نوشتن اهداف می پردازد. تاثیر نوشتن اهداف را نمی شود انکار کرد و کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد نیز با مثال های زیاد روی این موضوع تاکید کرده است.

4. "مادربزرگ سلام می رساند و می گوید متاسف است" تالیف فردریک بکمن، نشر کتاب کوله پشتی، ارائه دهنده نادیا غفوری

اين كتاب داستانی درباره زندگی و مرگ و همچنين يكي از مهمترين حقوق زندگی است؛ حق متفاوت بودن. داستانی در مورد السا دختری هفت ساله و مادربزرگ هفتاد و هفت ساله ديوانه‌ای كه از بالكن آپارتمان خود با پينت‌بال به غريبه‌ها در خيابان شليك می‌كند و در همان حال بهترين دوست السا هم به شمار می‌آيد. داستانی پر از عشق و اميد و بخشش و پذيرش تفاوت‌ها. داستان زندگی السا شما را تا آخرين صفحه كتاب به دنبال خود می‌كشد. كتابی كه اگر خواندنش را از دست بدهيد، هرگز خودتان را نخواهيد بخشيد.

 

5." گلستان یازدهم" تالیف بهناز ضرابی زاده، نشر سوره مهر، ارائه دهنده افروز احمدلو

گلستان یازدهم یک عاشقانه آرام در دل جنگ است. خاطرات زهرا پناهی روا، همسر علی چیت سازیان از سرداران شهید استان همدان است. این کتاب در 17 فصل تدوین شده و از زمان تولد فرزند شهید آغاز می شود.

6." کوچه های خاطره" تالیف نسرین سیفی، نشر شقایق، ارائه دهنده نعیمه خرمدل

قصه به زندگی دختری بر می گردد که در بحران های خانوادگی و فقر میان جهل اطرافیانش دست و پا می زد و حضور همسایه های خوب و آشنایی با پسری به نام مجتبی او را از کابوسی که قرار است در زندگی اش تعبیر شود نجات می دهد اما زندگی مثل سیبی که وقتی به بالا پرتاب می شود هزار چرخ می خورد تا پایین بیاید برای او نقشه های غریبانه ای دارد و ...

 

7. "یلدا" تالیف فرشنه نورمحمدی، نشر اوحدی، ارائه دهنده آسیه معصومی

یلدا 'دختری ایرانی تبار است كه به همراه خانواده‌اش در كویت زندگی می‌كند. كودكی‌های یلدا با بازی با 'عبدالستار 'ـ متعلق به خانواده مصری ـ سپری شده است' . یلدا 'چنان به او وابسته است كه او را برادر خویش می‌خواند .از طرفی هر دو در یك دانشكده مشغول تحصیل هستند' .عبدالستار 'با این ذهنیت كه یلدا نیز به او علاقه‌مند است به طور غیر مترقبه‌ای از او خواستگاری می‌كند, اما یلدا به دلیل حس برادری, به او جواب رد می‌دهد . با شروع حمله عراق به كویت حوادث مختلفی رخ می‌دهد و طی آن زندگی عبدالستار و یلدا دستخوش ماجراهایی می‌شود و داستان براساس آن ادامه می‌یابد.

8." شکرگزاری" نوشته مایکلین مانوی، نشر صابرین کتاب های دانه، ارائه دهنده: مرضیه جی داد

شکرگزاری نوشته مایکلین ماندی و راهنمایی برای شکرگزار بودن کودکان است.

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 1000 محدودیت حروف
  • هیچ نظری یافت نشد

لينك هاي مفيد

فال حافظ

فال حافظ جومینا

تمامی حقوق مطالب محفوظ است