Strict Standards: Declaration of fa_IRDate::calendar() should be compatible with JDate::calendar($format, $local = false, $translate = true) in /home1/jannatir/public_html/language/fa-IR/fa-IR.localise.php on line 254
برگزاري دومين نشست كتابخوان کتابخانه ای كتابخانه عمومي شهداي جنت شهر


Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home1/jannatir/public_html/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Strict Standards: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home1/jannatir/public_html/templates/bluespace_joomina_ir/classes/ArtxContentSingleArticle.php on line 41

Strict Standards: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home1/jannatir/public_html/includes/application.php on line 536

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home1/jannatir/public_html/templates/bluespace_joomina_ir/functions.php on line 616

برگزاري دومين نشست كتابخوان کتابخانه ای كتابخانه عمومي شهداي جنت شهر

" برگزاري دومين  نشست كتابخوان کتابخانه ای كتابخانه عمومي شهداي جنت شهر"

      به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان داراب، دومين نشست کتابخوان کتابخانه ای سال جاری با  حضورجمعی از  كودكان و نوجوانان علاقمند به کتاب وکتابخوانی برگزارگردید كه دراین نشست تعداد 8نفرکتابهای خوانده شده خود را به اشتراک گذاشتند .

خلاصه کتابهای معرفی شده به شرح ذیل می باشد:

1 -«امام علي(ع) نوشته حسين فتاحي، نشر قدياني /ارائه دهنده: مبينا رضانيا

اين كتاب در زمینه آشنایی با زندگي حضرت علی علیه السلام است. تولد، رشد و تربیت در خانه پیامبر (ص)، پذیرفتن دین اسلام، خوابیدن به جای پیامبر (ص) در بستر آن حضرت، ازدواج با دختر پیامبر (ص)، جنگ خندق، فتح قلعه خیبر، بیست و پنج سال سكوت در دوران خلفای سه گانه پس از پیامبر (ص)، خلافت در اين كتاب آمده است.  

2- «امير سكوت و عدالت: حضرت امام علي (ع)»؛نوشته ی مهدي مرادحاصل ،نشرموسسه منادي تربيت /ارائه دهنده: ابوالفضل فرهادي

این داستان از مردی سخن میگوید که مرد عمل بود سرپرستی خانواده پس از مرگ پدر برعهده ابوطالب عموی پیامبر بود وی سرپرستی محمد را پذیرفت و تا اخر عمر چون سپری از محمد در مقابل مشکلات و دشمنی ها حفاظت نمود. محمد 35 ساله بود که علی (ع) بدنیا آمد تولدی بسیار اعجاب انگیز در میان درهای بسته کعبه روز سیزدهم رجب بود روز جهارم درگشوده شد و فاطمه درحالی که فرزندش را در اغوش داشت بیرون امد. چهره نورانی و زیبای علی موجب شگفتی همگان شده بود.محمد سال میلاد علی را سال خیروبرکت دانست. اولین کسی که به پیامبر ایمان آورد علی بود که در نهایت جانشین محمد گردیدعلی بازوی پرتوان اسلام بوددر نهایت با حضرت فاطمه (س) ازدواجی اسمانی نمودچه بسیار بی عدالتی ها در زمان ابوبکر دید وچه بی حرمتی ها که به وی روا داشتند و از حق خود یعنی خلافت بازداشتند اما وی در همان دوران نیز پشتوانه محکم مسلمانان بود با به خلافت رسیدن وی زندگی اش همان سادگی قبل را داشت از این داستان نتیجه میگیریم که تمام فرستادگان خداوند الگو و اسوه سادگی و چاکی بودند و باید انان را سرمشق زندگی خود قرار دهیم و تمامی زندگی انان درس زندگی برای ماست.

3- «هديه شيرين: قصه هايي از زندگي امام  علي(ع)»؛نوشته مسلم ناصري،نشرآستان قدس رضوي/ارائه دهنده: مهدي فولاد

اين كتاب از مجموعه قصه هاي شيرين از زندگي معصومين است. كه چندين داستان از زندگي امام علي(ع) را به زيبايي براي كودكان بيان مي كند. مهربان تر از پدرعنوان يكي از اين داستان هاست كه مهرباني امام علي(ع) را به كودكان عبدالله كه در جنگ كشته شده بودرا به زيبايي به تصوير مي كشد.

 

 

4- «امام علي(ع) و پرنده»؛ نوشته ی نوري ايجادي،نشرموسسه زيتون/ارائه دهنده: عاطفه مرتضوي

داستان از زبان پرنده ای که در پس زمینه ی داستان است و شاهد وقایع است و از به دنیا آمدن حضرت علی در کعبه و بزرگ شدن ایشان با پیامبر اسلام ، داستان ایمان آوردن علی و خدیجه به پیامبر، حمله ی کافران به خانه ی پیامبر و خوابیدن حضرت علی در بستر رسول اکرم، داستان برادری حضرت محمد، داستان فتح مکه و بالاخره ماجرای غدیر خم روایت می شود.

5- « عقيل و آهن سرخ: قصه هايي  از امام علي(ع) و يارانش 10 »؛نوشته ی مژگان شيخي ،نشر قدياني/ارائه دهنده: فاطمه دريابر

در این داستان می‌خوانیم: «عقیل»، برادر پیرمرد نابینای «امام علی(ع)» قادر به کار کردن نبود و نمی‌توانست برای فرزندانش آسایش بیشتری فراهم کند. «عقیل» تصمیم می‌گیرد نزد برادرش برود و سهم بیشتری از گندم را طلب کند. «امام علی(ع)» هر چقدر برای «عقیل» توضیح می‌دهد که این کار دور از انصاف و عدل است، او قبول نمی‌کند. سرانجام «امام علی(ع)» مجبور می‌شود آهن داغی را نزدیک صورت برادرش ببرد و او را متوجّه عذاب جهنم کند. این کتاب دربردارندة خطبه‌هایی از «امام علی(ع)» با استناد به نهج‌البلاغه است و بیان‌گر این مطلب است که امیرمؤمنان حاضر نبودند در مقابل حکومت دنیوی از فرمان خداوند سرپیچی کنند. پیام این داستان به مخاطبان این است که نباید به هیچ عنوان عدل و انصاف و حق را زیر پا گذاشت.

 

6- «ابوذر صحرانشين (قصه هايي از امام علي(ع) ويارانش 3»؛ نوشته ی مژگان شيخي ،نشر قدياني/ارائه دهنده: فاطمه حقيقت

هدف از نگارش این داستان، آشنایی با یکی از بهترین یاران «حضرت محمّد(ص)» و «حضرت علی(ع)»، به نام «ابوذر» است. در این داستان می‌خوانیم: حرف‌های هدایت‌گر «ابوذر» «عثمان» را خشمگین می‌کند و دستور می‌دهد او را به بیابان «ربذه» تبعید کنند. با این که «عثمان» بدرقة «ابوذر» را منع کرده بود، «امام علی(ع)»، همراه برادرش، «عقیل» و پسرانش، برای وداع نزد «ابوذر» می‌روند. «امام علی(ع)» با خطبه‌ای «ابوذر» را دلداری می‌دهد و او روانة تبعیدگاه می‌شود. با توجّه به خطبة امام علی(ع) از «نهج‌البلاغه»، پیام این داستان برای مخاطبان این است که باید در راه حفظ دین، سختی‌های دنیوی را تحمّل کرد، زیرا اگر هیچ یار و همدمی نباشد، خدا دوست و همدم دین‌داران است و نباید از چیزی ترسید.

7-«قصه هاي مهرباني: مهربان دوم حضرت علي(ع)» نوشته مجيد ملامحمدي، نشر پيام آزادي/ ارائه دهنده: مهديه مرتضوي

در بخش دوم اين كتاب داستان زندگي حضرت علي (ع) را بيان ميكند كه ماجراي مهماني براي يتيمان، اشك و غم، پيرمرد گرسنه،يك سبد خرما در اين بخش معرفي شده است.

8-«سيماي متقين علي(ع) » نوشته عبدالرحمن شرقاوي، نشر فرهنگ اسلامي/ ارائه دهنده: ثنا مظفري

اين كتاب در مورد زندگاني حضرت علي (ع) و مقام و منزلت والاي امام علي و اهل بيت (ع) نوشته شده است.

 

 

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 1000 محدودیت حروف
  • هیچ نظری یافت نشد

لينك هاي مفيد

فال حافظ

فال حافظ جومینا

تمامی حقوق مطالب محفوظ است