چهارشنبه, 28 آذر 1397

افطاري شاعرانه انجمن ادبي فروغ كتابخانه عمومي شهداي جنت شهر

افطاري شاعرانه انجمن ادبي فروغ كتابخانه عمومي شهداي جنت شهر داراب به همراه اولين نشست كتابخوان

در چهارشنه ادبي  انجمن فروغ جنت شهر  اولين نشست كتابخوان با معرفي 4 كتاب برگزار گرديد . در مراسم كتاب شاهكارهاي شاهنامه نوشته فرج رحيمي توسط آقاي حمزه رهبر معرفي گرديد . حكيم ابوالقاسم فردوسي در كتاب گرانسنگ به بازيگري و بازگويي تمدن و نژاد ايراني و برجسته نمودن رفتار نيك انساني و زنده نمودن تاريخ ملي ايرانيان كه در برگيرنده نكات و داستانهاي اخلاقي پند آموز و نيز روايتگر صادق هنجارها و روابط صحيح اجتماعي كه حاصل ذوق حكيم توس است . كتاب مذكور شامل دو بخش و پنج فصل مي باشد.

كتاب بينديشيد و ثروتمند شويد نوشته ناپلئون هيل توسط آقاي معصومعلي حقيقت معرفي گرديد .اين كتاب حاصل زحمت نويسنده اي كه با 500 نفر از افراد  موفق در سرتا سر جهان مصاحبه نموده و از تجربيات آنها استفاده كرده و با الهام از زندگي اندرو كارنگي به رشته تحرير درآورده است . اين كتاب نه تنها براي رسيدن انسان به ثروت مادي بلكه به انسان كمك مي كند تا به ثروت غناي معنوي نائل شود و حاصل آن رسيدن به آرامش مي باشد.

سومين كتاب معرفي شده در اين نشست كتاب مهارتهاي زندگي  نوشته دكتر حسين خنيفر و دكتر مژده پور حسيني توسط آقاي مهندس رضا فردين نژاد معرفي گرديد . زندگي و احساس زندگي كردن با زنده ماني متفاوت است . انسانها دو دسته اند يا زندگي مي كنند و از زندگي معنا يا معاني اي را به همراه دارند يا زنده ماني مي كنند و اصطلاحا فقط زنده اند. مهارت هاي زندگي به مجموعه اي از توانايي هاي افراد گفته مي شود كه زمينه سازگاري و رفتار مثبت و مفيد آنها را فراهم آورد و به فرد كمك مي كند تا مسئوليت ها و نقش اجتماعي خود را بپذيرد و به شكل موثري عمل نمايد. اين كتاب بسيار ارزشمند به اكثر مهارتهاي كارزبردي زندگي اشاره داشته و براي مطالعه همه اقشار جامعه مفيد مي باشد

آقاي اسلام سالاري منش شاعر و مسئول انجمن ادبي فروغ كتابخانه كتاب كليدهاي طلايي براي موفقيت در زندگي نوشته شهلا صالحي را معرفي نمود. اين كتاب حاصل سالها تلاش و برسي و تحقيق بي وقفه پيرامون نمونه هاي موفق چهرهاي خود ساخته در عرصه گيتي و كوشش در جهت دست يابي به رموز موفقيت اين برجستگان مي باشد و با مطالعه و بررسي بيش از دهها جلد كتاب ، مقاله ، نشريه داخلي و خارجي در زمينه موضوعات گوناگون همانند عشق ، هدف ،زندگي ، موسيقي ، ازدواج ،هنر و... تدوين شده است

پس از معرفي كتابها ، شاعران انجمن ادبي فروغ به قرائت اشعار و بررسي آثار ارائه شده پرداختند . پايان بخش مراسم ، برپايي سفره افطار بود كه در محفلي صميمانه بر سرخوان  كرم و رحمت الهي متنعم گشتند.

شايان ذكر است كه هر ساله در ماه مبارك رمضان همراه با برگزاري نشست هفتگي انجمن ادبي فروغ كتابخانه عمومي شهدا  اعضاي انجمن افطاري مهمان يكي از اعضاي انجمن ادبي مي باشند .

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 1000 محدودیت حروف
  • هیچ نظری یافت نشد

لينك هاي مفيد

فال حافظ

فال حافظ جومینا

تمامی حقوق مطالب محفوظ است