سه شنبه, 31 ارديبهشت 1398

ششمين نشست کتابخوان کتابخانه ای شهداي جنت شهر وي‍ژه بانوان

ششمين نشست کتابخوان کتابخانه ای شهداي جنت شهر در بهمن ماه 96 با حضور بانوان علاقمند به كتاب برگزار شد.

در این نشست کتاب های هديه خوبان– شهيد شيرخواره- وقتي مهتاب گم شد – دلبسته مهر- آزاد و صميمي با فرزندان-ساكنان ملك اعظم، كتاب برونسي –نورثنگر آبي –خانواده موفق و طوطي و بقال معرفی شدند.

 

"هديه خوبان" نوشته جف برامبو/ ارائه نرجس دريابر

  داستان پیرزنی لحاف‌دوز است که زیباترین لحاف‌های دنیا را می‌دوزد و به فقرا می‌بخشد. روزی پادشاه طمع‌کار که تمام زیبایی‌های دنیا را برای خود می‌خواهد، تصمیم می‌گیرد یکی از زیباترین لحاف‌های پیرزن را از آنِ خود کند؛ اما با مخالفت پیرزن روبه‌رو می‌شود. او برای رسیدن به لحاف، مجبور می‌شود شرط پیرزن را به جا آورد.

"شهيد شيرخواره" نوشته  مجيد جعفرپور/ ارائه ريحانه رضايي

 کتاب حاضر در خصوص زندگینامه و مناقب سه قهرمان کربلا است. ابتدا زندگانی و مناقب حضرت رباب (س) و ازدواج ایشان با امام حسین (ع) و فرزندان‌شان مطرح شده است. سپس نویسنده نگاهی به زندگانی حضرت سکینه (س) و حضرت علی اصغر (ع) داشته است. در ادامه با مدنظر داشتن شهید شیرخوار کربلا، نکاتی در زمینه اهمیت شیر مادر در تربیت کودک ذکر شده است؛ جایگاه تربیتی مادران، تربیت احساسات شیرخواران و بیانات مقام معظم رهبری درباره ازیاد نسل از جمله این مباحث هستند. سپس ضمن تعریف شیر و ترکیبات آن، مطالبی در رابطه با اطفال شیرخوار نزد خدای متعال، ثواب شیر دادن، مزایای شیر مادر، آداب شیردهی، مراحل از شیر گرفتن و تاثیرات شیر مادر آورده شده است.

 

"وقتي مهتاب گم شد"حميد حسام /ارائه ريحانه رضايي،

طاهره فولاد

 

وقتی مهتاب گم شد قبل از آنکه شرح زندگی علی خوش لفظ باشد، روایتی عینی از یک واقعه‌ی تاریخی است که موجب شد سرنوشت خیل وسیعی از مردمان ایران تغییر کند. علی خوش لفظ که نامش را بخاطر نزدیکی تولدش با ولیعهد پهلوی، جمشید گذاشته‌اند، سال‌ها بعد در نوجوانی، همزمان با وقوع انقلاب اسلامی خود نیز دچار تحول و دگرگونی در اهداف و آرمان‌ها می‌شود. همین انقلاب درونی باعث می‌شود که او در اولین اعزام به جبهه نام خود را به علی خوش لفظ تغییر دهد و سرانجام زندگی‌اش هم تغییر کند. علی پانزده ساله در جوانی با اصرار فراوان خود به جبهه اعزام می‌شود و آنجاست که درمی‌یابد شهادت ارمغانی است که با ترک خود بدست می‌آید، اما گویی قرار است علی خوش لفظ با تنی مجروح و خسته زنده بماند، تا سال‌ها بعد ماجرای وصل حدود هشتصد دوست و برادرش را برای ما روایت کند.

"دلبسته مهر" فرشته نورمحمدي /ارائه ريحانه رضايي،

طاهره فولاد ،فاطمه فولاد 

دلبسته مهر داستان واقعی از زندگی دختری است که دلبسته ی پسری به اسم مازیار می شود و با وجود مخالفت های خاله ی مازیار که در واقع او را بزرگ کرده است باز هم با هم ازدواج می کنند ولی در این میان دخالتها و دروغ های خاله مازیار دست از سر زندگی آنها بر نداشته و با وجود عشق آنها به یکدیگر با داشتن یک فرزند از همدیگر جدا می شوند و بعد از این داستان به سمت سختی ها و مشکلاتی که فرا روی بهناز برای حفظ و بدست آوردن حضانت فرزندش بوجود می آید شکل می گیرد.

آزاد و صميمي با فرزندان" آليسون مولواني/ارائه ريحانه رضايي،

طاهره فولاد ،فاطمه فولاد ،آسيه معصومي ،"

آلیسون مولوانی دراین کتاب، با تمریناتی و ذکر مثال, به گونه‌ای کاربردی, درباره پایه‌های اساسی برقراری ارتباط خوب و مطلوب با کودکان توضیحاتی می‌دهد؛ به طوری که هم والدین و هم کودک احساس موفقیت کنند؛ همچنین شرح می‌دهد که چگونه می‌توان به کودکان انگیزه و اعتماد بخشید و با چه روش‌هایی ارزش‌های مهم زندگی را به آن‌ها یاد داد.

"طوطي و بقال" پرويز اميني/ارائه ريحانه رضايي،

طاهره فولاد ،فاطمه فولاد ،آسيه معصومي ،مبينا رضانيا

نظر خود را اضافه کنید.

0 / 1000 محدودیت حروف
  • هیچ نظری یافت نشد

لينك هاي مفيد

فال حافظ

فال حافظ جومینا

تمامی حقوق مطالب محفوظ است